Nietrzeźwi za kierownicą...

  • 27.11.2017, 13:37 (aktualizacja 27.11.2017 13:46)
  • Redakcja Twoja Telewizja Lokalna
Nietrzeźwi za kierownicą...
W ubiegły weekend na terenie powiatu bełchatowskiego doszło do dwóch zdarzeń, które spowodowali nietrzeźwi kierujący. W obu sytuacjach sprawcy zostali ujęci przez obywateli.

W sobotę 25 listopada o północy na terenie miejscowości Józefów 57-letni podróżujący fordem fiestą wjechał do rowu. Przejeżdżająca tą trasą 31-letni kobieta i mężczyzna zatrzymali się, aby pomóc poszkodowanemu. Podczas rozmowy, wyczuli silną woń alkoholu, o czym niezwłocznie poinformowali policję. Badanie wykonane przez funkcjonariuszy potwierdziło, że 57-latek kierujący fordem miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

W niedzielę 26 listopada o godz. 20.30 policjanci udali się na ul. Koniecpolskiego w Ruścu, także w związku z podejrzeniem nietrzeźwego. Na miejscu funkcjonariusze zastali zgłaszającego 26-letniego mieszkańca Osjakowa. Mężczyzna był świadkiem, jak kierująca golfem najechała na bariery ergochłonne uszkadzając jednocześnie ogrodzenie jednej z posesji. W rozmowie z kierującą wyczuł woń alkoholu. O swoich podejrzeniach poinformował policję. Nieodpowiedzialnym kierowcą okazała się 29-letnia mieszkanka Ruśca, która w organizmie miała ponad 1,5 promila alkoholu.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości kierującym grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zatrzymanie prawa jazdy na 3 lata oraz wpłata 5.000 złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Opisane konsekwencje są bardziej rygorystyczne wobec kierujących, którzy byli uprzednio skazani za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Za taki czyn grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat, dożywotni zakaz  prowadzenia pojazdów oraz świadczenie pieniężne w kwocie nie mniejszej niż 10.000 złotych.

Redakcja Twoja Telewizja Lokalna
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe