Walka z przestępczością pod pieczą EUROPOL-u

  • 1.12.2017, 10:50
  • Redakcja Twoja Telewizja Lokalna
Walka z przestępczością pod pieczą EUROPOL-u
Policja w naszym kraju uczestniczyła w ogólnoeuropejskich działaniach, których celem była walka z przestępczością związaną z tak zwanymi „mułami finansowymi”.

„Muły finansowe” to osoby, które przesyłają nielegalnie zdobyte środki finansowe pomiędzy różnymi kontami bankowymi. Osoby te są często selektywnie wybierane przez przestępców w celu użyczenia swojego konta bankowego oraz transferu pieniędzy. W zamian za te usługi „muły” zwykle otrzymują prowizję. Co gorsza, te osoby często nie mają pojęcia o tym, że są wykorzystywane przez grupy przestępcze.

Wbrew pozorom, nie tak trudno zostać ofiarą tego zjawiska, jednak można się przed tym uchronić. Przede wszystkim, jeżeli jakakolwiek oferta czy okazja brzmi zbyt dobrze, aby mogła być prawdziwą, to najprawdopodobniej prawdziwa nie jest. Ważne jest też ostrożne sprawdzanie wszelkiego rodzaju niepożądanych e-maili oraz stron internetowych, które oferują możliwość łatwego zarobku. W razie jakichkolwiek podejrzeń co do bycia wykorzystywanym jako „muł finansowy”, należy niezwłocznie powiadomić policję.

W akcje prowadzone w Polsce było zaangażowanych dziewięć banków. Łącznie straty oszacowano na około 4,5 miliona euro oraz zidentyfikowano aż trzy ofiary ww. przestępczości finansowej.

Redakcja Twoja Telewizja Lokalna
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe