Rolnicy bezpieczni na drodze

  • 3.12.2017, 08:16
  • Redakcja Twoja Telewizja Lokalna
Rolnicy bezpieczni na drodze
W okresie jesienno-zimowym niezwykle łatwo o wypadek; szybko zapada zmierzch, często występują mgła i opady utrudniające widoczność.

W szczególnie trudnej sytuacji stawia to mieszkańców terenów wiejskich, którzy często poruszają się po zmierzchu po wąskich, nieoświetlonych drogach. Drogach, którym często brak chodnika czy utwardzonego pobocza. Co więcej, istnieje również ryzyko potrącenia nie tylko przez samochody, ale też przez inne pojazdy zmechanizowane, na przykład traktory czy kombajny.

W związku z tym Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego apeluje, aby piesi poruszający się po zmroku nosili na swoich ubraniach elementy odblaskowe.

Kierowca na drodze ma całkowicie inną widoczność niż pieszy. Podczas gdy pieszy jest w stanie zauważyć nadjeżdżający pojazd z odległości około 1000 metrów, to kierowca zwykle zauważa pieszego dopiero na odległości 20-30 metrów, a niekiedy nawet wcale.

Co więcej, osoby, które nie przestrzegają przepisu noszenia odblasków poza terenem zabudowanym, mogą zostać ukarane mandatem.

Redakcja Twoja Telewizja Lokalna
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.
Igor
Igor 24.01.2018, 11:32
Moim zdaniem, powinna być zorganizowana akcja rozdawania tego typu odblasków i uświadamiania ludzi o powadze zagrożenia. Jeśli nie posłuchają i nie zrozumieją - wysokie mandaty są jak najbardziej na miejscu. https://www.primetaxi.pl/

Pozostałe