„Niech żyje nam górniczy stan”

„Niech żyje nam górniczy stan”
4 grudnia w całym kraju obchodzone jest święto górnicze czyli tzw. „Barbórka". Dla całej górniczej braci św. Barbara to patronka dobrej śmierci i trudnej pracy. Tego dnia w naszym mieście także odbyły się uroczyste obchody z okazji tego święta.

Tradycji stało się zadość. W poniedziałek 4 grudnia w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Bełchatowie odbyła się msza święta w intencji górników i ich rodzin. Po nabożeństwie górnicy ulicami miasta przemaszerowali przed Halę Widowiskowo-Sportową przy ulicy 1 Maja, gdzie odbyła się uroczysta akademia. Ten dzień jest dla górników szczególny również z tego powodu, iż Barbórka to czas podsumowań i wyróżnień za ciężką pracę na rzecz polskiego i bełchatowskiego górnictwa. W tegorocznych obchodach wziął udział Minister Obrony Narodowej – Antoni Macierewicz, który otrzymał odznaczenie Zasłużony dla Kopalni Bełchatów, osobiście wręczał różnego rodzaju wyróżnienia i wygłosił przemowę w której podkreślił jak ważną rolę pełni Bełchatów na mapie Polski.

Redakcja Twoja Telewizja Lokalna
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

belchatowianin
belchatowianin 4.12.2017, 19:21
a ja mam tylko jedno pytanie czym macierewicz zasłużył się dla kopalni ??? to jest chore ludzie którzy tam pracują mniej się zasłuzyli od niego bo oni orderow nie otrzymują chory kraj a odznacza się tylko kolesiostwo z partii
Sławomir
Sławomir 5.12.2017, 01:51
Pn Minister nie został odznaczony za zasługi tylko, tylko został odznaczony "Honorową Odznaką Zasłużony dla KWB", a to jest kolosalna różnica bęcwale... potrafisz zrozumieć to?
Belchatowisnka
Belchatowisnka 4.12.2017, 20:14
Zgadzam się
Sławomir
Sławomir 5.12.2017, 01:51
Odsyłam do komentarza powyżej...

Pozostałe