XVII Regionalny Festiwal Kolęd i Pastorałek

  • 6.12.2017, 15:08
  • Redakcja Twoja Telewizja Lokalna
XVII Regionalny Festiwal Kolęd i Pastorałek www.belchatow.pl
Już po raz siedemnasty w naszym mieście odbędzie się kolędowy konkurs. Przesłuchania odbędą się 8 i 9 grudnia w Miejskim Centrum Kultury, ogłoszenie wyników natomiast nastąpi dopiero 14 stycznia przyszłego roku.

Ze Świętami Bożego Narodzenia najbardziej kojarzą się kolędy, jednak coraz większą popularnością cieszą się także nieznane do niedawna pastorałki. W czasie Świąt rozbrzmiewają one wszędzie, grane i śpiewane przez dzieci i dorosłych.

W kolejnej edycji Festiwalu wezmą udział soliści, duety oraz chóry., którzy na scenie MCK zaprezentują zarówno znane utwory, na przykład „Bóg się rodzi” czy „Cicha noc”, jak również te mniej znane, na przykład „Jadą kolędnicy”.

Przesłuchania odbędą się w piątek 8 grudnia o godzinie 9:00 dla przedszkoli i szkół podstawowych, oraz w sobotę 9 grudnia o godzinie 13:00 dla gimnazjów, liceów i pozostałych szkół.

Jury ogłosi wyniki 14 stycznia 2018 roku podczas finałowego koncertu, który odbędzie się w kościele pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego na Binkowie. Finał konkursu poprzedzi msza święta o godzinie 17:00.

Redakcja Twoja Telewizja Lokalna
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe