Niepełnosprawny – inny, ale taki sam

  • 9.12.2017, 08:44
Niepełnosprawny – inny, ale taki sam fot. www.powiat-belchatowski.pl
Dzięki zaangażowaniu Dyrekcji, nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczercowie 30 listopada odbyła się „Olimpiada w konkurencjach nieolimpijskich”. Udział w niej wzięły drużyny reprezentujące kilka placówek szkolno-wychowawczych z terenu całego powiatu.

Olimpiada odbyła się w ramach cyklu „Od mojej aktywności do aktywnej społeczności” z inicjatywy stowarzyszenia „Kuźnia życzliwości”. Była ona adresowana przede wszystkim do osób niepełnosprawnych. Jej celem było bawić, ale też uczyć i pomagać, otwierać ludzi na akceptację i zrozumienie.

Zabawę rozpoczęła rozgrzewka przy dźwiękach muzyki. Następnie przyszedł czas na różne konkurencje. Co najlepsze, nie było przegranych; każdy z uczestników odniósł zwycięstwo.

Uczestnikami tej wyjątkowej olimpiady byli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 im. Jana Brzechwy w Bełchatowie, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Głuchowskiego w Bełchatowie, Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Jachowicza z oddziałami w Bełchatowie, Szkoły Podstawowej im. Ks. Józefa Baranowicza w Szczercowie oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczercowie a także podopieczni stowarzyszenia „Kuźnia życzliwości”.

Na zakończenie każdy z olimpijczyków otrzymał medal, który ma upamiętniać nie tylko zwycięstwo na olimpiadzie, ale też zwycięstwo nad własnymi słabościami.

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe