Kolizje ze zwierzętami

Kolizje ze zwierzętami
Nagły atak zimy zebrał dość niespodziewane żniwo; w ostatnich dniach miało miejsce aż osiem wypadków drogowych, z czego dwa z nich były kolizjami z dziką zwierzyną.

Zima to trudny okres, zarówno dla ludzi, jak i dla zwierząt. Szczególny uraz do tej pory roku mają kierowcy, którzy często nie są w stanie ekspresowo dostosować się do zmian pogody. Ujemne temperatury, mgła, lód i śnieg to czynniki, przez które aż zbyt łatwo o wypadek. Dowodem na to jest aż osiem kolizji drogowych, które wydarzyły się w ciągu pierwszego dnia opadów śniegu. Na całe szczęście w żadnej z nich nikt nie ucierpiał.

Dwa wypadki były z udziałem zwierzyny leśnej; 33-letni kierowca, przejeżdżając przez miejscowość Głupice, natknął się na stado dzików. Zwierzęta uciekły, jednak kierowca nie zdążył zahamować i przez to uszkodził przednią część pojazdu.

Drugie zdarzenie miało miejsce na terenie gminy Szczerców. 29-letni kierowca, jadąc przez miejscowość Kościuszki, spotkał na drodze sarnę. Niestety, zwierzę zginęło, jednak kierowca nie doznał obrażeń.

Takie i podobne wypadki mogą mieć miejsce nawet wtedy, kiedy się tego nie spodziewamy. Należy pamiętać, że w wypadku drogowym może ucierpieć nie tylko kierowca, ale też pasażerowie i osoby trzecie. Dlatego też policja apeluje o ostrożność i zachowanie wyjątkowej czujności na drodze.

Redakcja Twoja Telewizja Lokalna
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe