Nowoczesna pracownia samochodowa w CKP

  • 11.12.2017, 08:29
Nowoczesna pracownia samochodowa w CKP
W ubiegłym roku dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 3 w Bełchatowie zwrócił się z wnioskiem do Zarządu Powiatu o wyrażenie zgody na utworzenie nowego kierunku kształcenia, który zaplanowano do realizacji w roku szkolnym 2017/2018 - technik pojazdów samochodowych, a dzięki stworzeniu w CKP pracowni samochodowej uczniowie w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych mogą realizować w niej zajęcia praktyczne.

Od września w budynku Centrum Kształcenia Praktycznego funkcjonujesz nowoczesna pracownia samochodowa. Dzięki tej inwestycji od bieżącego roku szkolnego w popularnym „Energolu” powstał nowy kierunek kształcenia i od trzech miesięcy uczniowie z kierunków technik pojazdów samochodowych oraz mechanik samochodowy mogą korzystać z najnowocześniejszego sprzętu.

Koszt przebudowy pracowni to ponad 338 tys. złotych, a sam profesjonalny sprzęt diagnostyczny kosztował 250 tys. złotych. Warto podkreślić, że uczniom tego kierunku szkoła sfinansuje kurs nauki jazdy na kategorię „B”.

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe