Nowy samochód dla niepełnosprawnych uczniów

  • 7.01.2018, 14:00
  • źródło: www.belchatow.pl
Nowy samochód dla niepełnosprawnych uczniów www.belchatow.pl
Miasto kupiło drugi samochód dostosowany do przewozu osób z niepełnosprawnością, również ruchową.

Jednorazowo volkswagenem transporterem będzie mogło jeździć 7 uczniów chodzących lub czworo i dodatkowo  dwie osoby na wózkach inwalidzkich. Samochód jest dziewięcioosobowy, ale dwa miejsca zarezerwowane są dla kierowcy i osoby, która opiekuje się dziećmi podczas jazdy. Do tej pory uczniów woził samochód kupiony przez miasto w 2006 roku, teraz, dzięki drugiemu, organizacja transportu będzie dużo łatwiejsza.

Oddziały integracyjne prowadzone są w kilku bełchatowskich szkołach, uczy się w nich około 50 niepełnosprawnych uczniów, taka forma kształcenia jest korzystna zarówno dla uczniów zdrowych, jak i niepełnosprawnych.

Nowy samochód został poświęcony i przekazany Szkole Podstawowej nr 1, która zajmuje się koordynacją transportu do wszystkich placówek edukacyjnych w mieście. Volkswagen Transporter kosztował 144 tys. 800 zł, z czego 72 tys. pochodzi z Powiatowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, a 72 tys. 800 zł to wkład własny miasta. 

Warto w tym miejscu przypomnieć, że miasto prowadzi szereg działań, dzięki którym osobom niepełnosprawnym mają warunki do rozwoju i udziału w życiu społecznym na równi ze sprawnymi mieszkańcami. Tworzone są nowe klasy integracyjne, część autobusów komunikacji miejskiej dostosowana jest do przewozu osób na wózkach, likwidowane są bariery architektoniczne w miejskich budynkach.

źródło: www.belchatow.pl

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe