Nieuczciwa agentka ubezpieczeniowa

  • 11.01.2018, 10:44 (aktualizacja 11.01.2018 11:07)
  • źródło: www.lodzka.policja.gov.pl
Nieuczciwa agentka ubezpieczeniowa www.lodzka.policja.gov.pl
Piotrkowscy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją zatrzymali nieuczciwą agentkę ubezpieczeniową. Kobieta oszukała towarzystwo ubezpieczeniowe na blisko 4 tysiące złotych. Pobierana od klientów gotówka zamiast trafić na konto firmy powiększała prywatny rachunek agenta. Za przywłaszczenie powierzonych pieniędzy grozi jej kara do 8 lat więzienia.

Z ustaleń policjantów wynika, że piotrkowianka, prowadząc działalność gospodarczą,  zawierała umowy ubezpieczenia, nie przekazując składek od swoich klientów. Jak ustalili policjanci, kobieta bez wiedzy zainteresowanych wypowiadała umowy ubezpieczenia, a pieniądze trafiały na jej konto. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy potwierdził, że 41-latka działała na podstawie zawartej umowy z jedną z firm ubezpieczeniowych na terenie kraju.  Piotrkowianka usłyszała już zarzuty oszustwa oraz przywłaszczenia blisko 4 tysięcy złotych. Sprawa ma jednak charakter rozwojowy.  Za czyn, jakiego się dopuściła, grozi jej kara do 8 lat pozbawienia wolności. Decyzją Prokuratora Rejonowego została objęta policyjnym dozorem.

źródło: www.lodzka.policja.gov.pl

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.
Pffff
Pffff 12.01.2018, 08:47
Pfff... 8 tysięcy? Znam przypadek agentki, u której doliczyli się tylko ok. 50tys. Bo część klientów nigdy się nie dowiedziała, że ich umowa została wypowiedziana.
aaa
aaa 12.01.2018, 00:01
Każdy agent podpisuje weksel. W tym przypadku szybko sciągną

Pozostałe