Tropem Wilczym Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

  • 28.02.2018, 13:33
Tropem Wilczym Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Już w najbliższą niedzielę 4 marca odbędzie się szósty ogólnopolski bieg pamięci Żołnierzy Wyklętych. W Bełchatowie jest on po raz pierwszy, ale na pewno nie ostatni. W biegu weźmie udział 70 tysięcy uczestników z 333 miast w Polsce i 8 miast z poza Polski.

W tym roku obchodzimy setną rocznicę odzyskania niepodległości, dlatego jest to niepowtarzalna okazja dla biegaczy, którzy się zgłosili do biegu pamięci. Patronami wydarzenia są żołnierze zamordowani w więzieniu mokotowskim. Podobizny tych właśnie żołnierzy będą na koszulkach uczestników. Pakiet startowy składający się z medalu oraz koszulki został zaprojektowany i wykonany przez Instytut Pamięci Narodowej. Pakiety można odbierać w godzinach 10.00-11.30 w Biurze Zawodów, znajdującym się w budynku Muzeum. O godzinie 12 rozpocznie się najbardziej szczególny dla uczestników bieg na dystans – 1963 metryów który upamiętnia rok zamordowania ostatniego z Żołnierzy Wyklętych – Józefa Franczaka ps. „Lalek”. Dodatkowym dystansem jest 5 km, którego czas przebiegnięcia kwalifikuje do „Triady Bełchatowskiej”.

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe