Rewitalizacja Placu Wolności

  • 9.03.2018, 09:24 (aktualizacja 09.03.2018 10:20)
Rewitalizacja Placu Wolności
W dniu 6 marca miasto podpisało umowę z wykonawcą projektu odnowy Placu Wolności. W czwartek 8 marca plac budowy został przekazany spółce BINŻ, który zajmie rewitalizacją.

Plac Wolności będzie miejscem zielonym, podkreśla Pani Prezydent Miasta Mariola Czechowska. Miastu zależy, by park jak najbardziej służył mieszkańcom, dlatego wytnie tylko te drzewa, które muszą być wycięte. Cały plac będzie wypełniony dużą ilością zieleni. Zostanie posadzonych ponad 600 drzew i ponad 1400 krzewów.

Park będzie podzielony na kilka stref, tak by każdy znalazł coś dla siebie. Kluczowym punktem części reprezentatywna, na której stanie posąg marszałka Józefa Piłsudskiego i tam przewidziane będą wydarzenia patriotyczne. Poza tym będzie pas zieleni oraz część przeznaczona na muzyczny plac zabaw, który skomponuję się z sąsiedztwem szkoły muzycznej. Będą również stoliczki kawiarniane, fontanna i miejsce z ławkami.

Wykonawcy projektu będą się starali, by nie utrudniać swoim pracami funkcjonowanie mieszkańców. Jednak nie możemy wykluczyć,że w trakcie rewitalizacji tak dużego placu nie mogą się zdarzyć utrudnienia.

 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe