STOP sprzedaży alkoholu młodzieży

  • 12.03.2018, 12:11
STOP sprzedaży alkoholu młodzieży belchatow.pl
Bełchatów walcząc z problemem alkoholizmu wśród nieletnich, dlatego pracownicy magistratu odwiedzili około 200 sklepów i punktów gastronomicznych wręczając plakiety edukacyjne, w którym znajdują się plakaty, ulotki i naklejki informacyjne.

Miasto włączyło się do ogólnopolskiej akcji „Masz wpływ – wybierz marzenia nie ryzyko”, organizowanej w ramach Narodowego Programu Zdrowia. Jest to poważny problem, ponieważ jak wynika z badań Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, około 20% młodzieży pomiędzy 15 a 18 rokiem życia nadużywa alkoholu. Wpływa to bardzo negatywnie na rozwijający się młody organizm, dlatego pracownicy urzędu rozmawiają w właścicielami sklepów oraz sprzedawcami, by ci ograniczali dostęp do alkoholu nieletnim. Ważne jest, by sprawdzić dowód osobisty, jeśli mamy cień wątpliwości o pełnoletności kupującego. W Polsce sprzedaż alkoholu niepełnoletnim jest przestępstwem, za które grozi grzywna, ograniczenie wolności bądź jej pozbawienie do 2 lat. Może zostać również cofnięte zezwolenie na sprzedaż alkoholu.

Bełchatów, jak wynika ze statystyk policyjnych, nie ma problemu ze sprzedawcami, którzy sprzedają nieletnim alkohol. W 2016 roku jedynie jeden sklep został zamknięty, ponieważ z wniosku Urzędu Miasta zostało cofnięte zezwolenie na sprzedaż w związku sprzedaży alkoholu młodzieży. W zeszłym roku nie pojawił się ani jeden przypadek złamania prawa w tym zakresie. W Bełchatowie alkohol sprzedają 174 sklepy oraz punkty gastronomiczne.

 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe