Potrzebna pomoc

  • 12.03.2018, 16:00
Potrzebna pomoc
Regionalna Izba Gospodarcza rusza z kolejną zbiórką darów dla Polaków, którzy mieszkają w Rejonie Solecznickim na Litwie. Pierwszą taką zbiórkę RIG przeprowadził w grudniu 2017 roku. Została przyjęta z takim powodzeniem, że nadal zgłaszają się chętni ofiarować dary.

Zbiórka została zorganizowana, ponieważ przeszło 3 lata temu doszło na Liwie do zmiany waluty na euro i w jeden dzień mieszkańcy stali się ubodzy, a to ubóstwo wzrasta z każdym dniem. Wspólnota Miłosierdzia Bożego w Solecznikach na Litwie zamiast opiekować się 300 dziećmi z 80 rodzin (którymi zajmowała się przed wprowadzeniem euro), zajęła się 1400 dziećmi z 400 rodzin. Sytuacja się dramatycznie pogorszyła, dlatego zwrócili się o pomoc do rodaków z Polski.

Przynosić do Regionalnej Izby Gospodarczej można praktycznie wszystko, książki, zabawki ubrania, pluszaki. Dary nie muszą to być nowe, ale ważne jest, by rzeczy, które ofiarujemy były w stanie niezniszczonym.

 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe