Nowa atrakcja w Bełchatowie

  • 11.04.2018, 16:00
Nowa atrakcja w Bełchatowie
Już od września tego roku miłośnicy wyczynowej jazdy rowerowej będą mogli korzystać z nowych pumptracków. Mają one powstać na osiedlu Binków tuż przy ulicy Turkusowej.

Na rowerowym placu będzie można korzystać z dwóch tras o różnym stopniu trudności. Jeden – flow track przystosowany dla bardziej doświadczonych miłośników jazdy wyczynowej oraz drugi – easy pump, z którego będą mogły korzystać nawet maluchy na rowerach biegowych. Pumptrack będzie się świetnie komponował z skateparkiem, powstałym w 2016 roku. Plac rowerowy to część całego projektu sportowo-rekreacyjnego. W jego skład wchodzi również między innymi boisko, siłownia zewnętrzna i ścieżka zdrowia. Plac zagospodarowania całego kompleksu rowerowego to ponad 2100 metrów kwadratowych, z czego prawie 900 stanowi powierzchnia asfaltowa. Pumptrack, który powstanie w Bełchatowie będzie drugim największym tego typu obiektem na terenie Polski. Pierwszy to nowosądecki kompleks rowerowy, który jest jednoczenie najwiekszym placem zabaw na skalę Unii Europejskiej.

 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe