Naukowy festiwal w Gigantach

Naukowy festiwal w Gigantach
Oblicza Nowego Jorku, Wietnam, Kambodża, Laos... Do tych miejsc mogli przenieść się uczestnicy Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki, który miał miejsce we wtorek w Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie.

Uczniowie i nauczyciele ze szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z terenu województwa łódzkiego wzięli udział w festiwalowych wykładach. W Miejskim Centrum Kultury PGE Giganty Mocy odbyła się II Sesja wyjazdowa Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki. To inicjatywa zorganizowana przy współudziale Uniwersytetu Łódzkiego.

 

W ramach festiwalu młodzież miała szansę uczestniczyć w czterech wykładach o tematyce geograficznej. Wykładowcy z Uniwersytetu Łódzkiego przygotowali dla słuchaczy zagadnienia dotyczące m.in. egzotycznych krajów, środowiska przyrodniczego oraz geologii.

 

Młodzież uczestnicząca w wykładach nie kryła zadowolenia, zwłaszcza, że interesują się geografią, a swoją przyszłość wiążą z turystyką. Bełchatowskie lekcje festiwalowe również i w tym roku cieszą się dużym zainteresowaniem. Festiwal w Miejskim Centrum Kultury został bowiem przewidziany dla blisko 1000 uczniów.

Redakcja Twoja Telewizja Lokalna
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe