Za nami Dożynki w Kałdunach pełne atrakcji

Za nami Dożynki w Kałdunach pełne atrakcji
Niedziela 27 sierpnia była dla mieszkańców Gminy Bełchatów dniem szczególnym. To właśnie w tym dniu świętowano ukończenie żniw i prac polowych, które jak co roku były intensywne, ale czy udane?

Tegoroczne Dożynki Gminne odbyły się na lotnisku w miejscowości Kałduny. Obchody rozpoczęto mszą świętą, następnie zostały zaprezentowane wieńce wszystkich sołectw z terenu Gminy Bełchatów, a wójt Kamil Ładziak odebrał specjalną nagrodę.

Po części oficjalnej na placu przed sceną można było spotkać wolontariuszy oraz harcerzy, którzy zbierali pieniądze na szczytny cel jakim jest pomoc 4-letniemu Natankowi, mieszkańcowi Kałdun, który choruje na białaczkę. Wśród wielu stoisk na najmłodszych czekały takie atrakcje jak dmuchańce oraz maskotka Centrum Kultury i Sportu Gminy Bełchatów.

O godzinie 17 na scenie pojawił się popularny wśród fanów muzyki disco polo Mario Bischin, który swoją obecnością ożywił publikę zgromadzoną na lotnisku w Kałdunach, a o godzinie 18 swój występ rozpoczął bełchatowski zespół rockowy Thrudy, a lider grupy Piotr Gorzelak podkreślił, że organizacja tegorocznych dożynek stoi na bardzo wysokim poziomie.

Równo o godzinie 19 gość specjalny Zygmunt Chajzer rozpoczął licytację skierowaną dla Natanka w której wzięli udział wszyscy zgromadzeni na czele z Wójtem Gminy Bełchatów – Kamilem Ładziakiem, a do wylicytowania było sporo ciekawych rzeczy.

Po raz kolejny do akcji charytatywnej włączyła się PGE Skra Bełchatów. Jedną z rzeczy przekazanych na licytację była koszulka meczowa Mariusza Wlazłego, który osobiście wziął w niej udział, a cenna nagroda została wylicytowana za 1600 złotych.

Redakcja Twoja Telewizja Lokalna
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.
Ewenement
Ewenement 30.08.2017, 09:31
Ale chłopaki na scenie pojawili się już chwilę po 18. Proszę się nie spinać :D
Molesta
Molesta 28.08.2017, 15:56
Zespół Thrudy rozpoczął koncert o 18.30. Proszę nie kłamać.

Pozostałe