×

Przekaż 1% podatku innym

  • 17.03.2018, 11:00
  • Redakcja Twoja Telewizja Lokalna
Przekaż 1% podatku innym
Jak co roku Twoja Telewizja Lokalna w ramach pomocy przekazuje informację o tym, kogo możemy wesprzeć oddając 1% podatku. To nic nie kosztuje, a może uratować życie.

Rozliczenie podatkowe to obowiązek każdego, kto ukończył 18 rok życia i uzyskał dochody osobiste. PIT rozlicza się w pierwszych miesiącach kolejnego okresu rozliczeniowego (nowego roku kalendarzowego) za rok ubiegły. Rozliczyć się możemy przez internet, programy, księgową czy osobiście. 1 stycznia 2004 roku weszła w życie ustawa, na mocy której możemy przeznaczyć 1% podatku na wybraną organizację pożytku publicznego. Przekazać 1% podatku jest bardzo prosto, wystarczy w formularzu podatkowym wpisać odpowiedni numer KRS oraz cel szczegółowy. Komu między innymi możemy pomóc swoim 1% podatku?

Piotrusiowi, który choruje na NEUROBLASTOM, czyli nowotwór złośliwy współczulnego układu nerwowego w IV stopniu zaawansowania. Chłopiec przeszedł poważną operację, ale to nie koniec jego leczenia, czeka go jeszcze długa droga do zdrowia.
Aby przekazać 1% podatku dla Piotrusia należy wpisać w formularzu PIT KRS 0000184209 oraz w rubryce informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1% wpisać „Piotr Święconek”

Więcej informacji o Piotrusiu

Adasiowi, który cierpi na zespół CHARGE, jest to rzadka choroba genetyczna, przez którą występują liczne wady wrodzone. Adaś od 2 roku życia oddycha przez rurkę tracheotomijną, karmiony jest przez gastrostomię oraz ma problemy ze wzrokiem i słuchem.
Aby przekazać 1% podatku dla Adasia należy wpisać w formularzu PIT KRS 50135 oraz cel szczegółowy 1% wpisać „KOWALSKI”

Więcej informacji o Adasiu

Również zorganizowana jest pomoc dla Julii, która ma 15 lat i choruje na padaczkę lekoodporną. Jedynym ratunkiem na zdrowe dzieciństwo jest operacja w Niemczech, kosztuje ona 300 tysięcy złotych.
Aby przekazać 1% podatku dla Julii należy wpisać w formularzu PIT KRS 0000382243 oraz cel szczegółowy 1% wpisać „1317 pomoc dla Julii Spalińskiej”
Więcej informacji o Julii

 

Jak co roku wspieramy „ALIVIA” i emitujemy w telewizji spot organizacji. Pomaga ona chorym na raka w finansowaniu nierefundowanych terapii, prywatnych konsultacji, niezbędnych badań dojazdów do ośrodka leczenia. Ułatwia również powrót do sprawności i aktywnego życia, refundując wydatki na niezbędne artykuły medyczne i rehabilitacyjne.
Aby przekazać 1% podatku dla fundacji ALIVIA, należy wpisać w formularzu PIT KRS 0000358654.

Więcej informacji o ALIVIA

Redakcja Twoja Telewizja Lokalna

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.
Krzaczek
Krzaczek 19.03.2018, 07:25
Jeszcze tu brakuje Nadii Kurowskiej dziewczynka choruje na Ataksje Friedreicha ciężką chorobę genetyczna z każdym rokiem jest tylko gorzej lecz na ta chorobę nie ma niestety lekarstwa ... współczuć tylko rodzicą bo nie ma chyba gorszej rzeczy jak chce się pomoc własnemu dziecku tylko nie wiadomo jak

Pozostałe