Ustawiona kolizja

  • 29.03.2018, 16:04 (aktualizacja 29.03.2018 16:10)
  • Redakcja Twoja Telewizja Lokalna
Ustawiona kolizja zdjęcie poglądowe
Piotrkowska policja zatrzymała 2 mężczyzn usiłujących wyłudzić odszkodowanie od firmy ubezpieczeniowej, za wcześniej zaplanowaną kolizję drogową. Oczekiwali kwoty 32 tysięcy złotych z tytułu ubezpieczenia OC. Za wyłudzenie grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

W dniu 26 marca bieżącego roku policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją zatrzymali dwóch łodzian, którzy podejrzani byli o oszustwo. Funkcjonariusze zdobyli informacje, że do firmy ubezpieczeniowej wpłynęło zgłoszenie fikcyjnej kolizji. Mundurowi ustalili, że w dniu 21 grudnia 2017 roku na terenie powiatu piotrkowskiego doszło do zdarzenia, podczas którego został uszkodzony samochód marki lexus. Poszkodowany kierowca auta twierdził, że sprawcą kolizji była kobieta, która nagle zmieniła pas ruchu, a mężczyzna próbują ją ominąć stracił panowanie nad samochodem, w efekcie uderzając w bariery energochłonne. Sprawczyni uciekła z miejsca zdarzenia. Oględziny, które przeprowadził pracownik firmy ubezpieczeniowej wykazały, że okoliczności wydarzenia są nieprawdziwe. W kolejnym dniu zgłosił się mężczyzna, który twierdził, że kierując audi A4 spowodował kolizję. Tu pojawiły się wątpliwości, czy jest on rzeczywistym sprawcą zdarzenia. Policja szybko ustaliła, że poszkodowany pracuje, przez co bardzo dobrze zna się z domniemanym sprawcą. Dwaj 24-latkowie zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty. Prokurator objął ich dozorem policyjnym. Sprawa ma charakter rozwojowy i nie są wykluczone dalsze zatrzymania.

Redakcja Twoja Telewizja Lokalna

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe