×

Policyjna akcja „Wielkanoc 2018” zakończona

  • 3.04.2018, 10:44
  • Redakcja Twoja Telewizja Lokalna
Policyjna akcja „Wielkanoc 2018” zakończona lodzka.policja.gov.pl
W ciągu minionego świątecznego weekendu policja interweniowała ponad 56 tysięcy razy. Zatrzymanych na „gorącym uczynku” było ponad 2 tysiące, a 810 poszukiwanych zostało ujętych. Na ulicach jechało niespełna 900 nietrzeźwych kierowców. W 238 wypadkach zginęło 23 osób a 303 zostało rannych. Jak sytuacja wygląda w naszym województwie?

Od dnia 30 marca do 2 kwietnia na terenie jedynie naszego województwa doszło do 28 wypadków drogowych, w których zginęły 2 osoby, a 45 zostało rannych. Policjanci interweniowali 260 razy i zostało zatrzymanych 79 nietrzeźwych kierowców. W akcji „Wielkanoc 2018” wzięły udział patrole policyjne na terenie całego województwa. W tym roku do monitorowania bezpieczeństwa na drogach użyty został śmigłowiec policyjny, który wzbił się w powietrze 31 marca. Kontrolował on z powietrza głównie autostradę A2. Podczas kilkugodzinnego lotu policjanci z pokładu helikoptera ujawnili 12 wykroczeń. Policjanci, którzy wspierali działania na ziemi nałożyli 10 mandatów i 2 pouczenia wskazanym z śmigłowca kierowcom. Zatrzymywane były ciężarówki, które nie stosowały się do zakazu wyprzedzania. W jednym przypadku kontrola skończyła się odebraniem dowodu rejestracyjnego od lawety, która w złym stanie technicznym przewoziła inne pojazdy.

Redakcja Twoja Telewizja Lokalna

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe