Nowa atrakcja w Bełchatowie

  • 11.04.2018, 16:00
  • Redakcja Twoja Telewizja Lokalna
Nowa atrakcja w Bełchatowie
Już od września tego roku miłośnicy wyczynowej jazdy rowerowej będą mogli korzystać z nowych pumptracków. Mają one powstać na osiedlu Binków tuż przy ulicy Turkusowej.

Na rowerowym placu będzie można korzystać z dwóch tras o różnym stopniu trudności. Jeden – flow track przystosowany dla bardziej doświadczonych miłośników jazdy wyczynowej oraz drugi – easy pump, z którego będą mogły korzystać nawet maluchy na rowerach biegowych. Pumptrack będzie się świetnie komponował z skateparkiem, powstałym w 2016 roku. Plac rowerowy to część całego projektu sportowo-rekreacyjnego. W jego skład wchodzi również między innymi boisko, siłownia zewnętrzna i ścieżka zdrowia. Plac zagospodarowania całego kompleksu rowerowego to ponad 2100 metrów kwadratowych, z czego prawie 900 stanowi powierzchnia asfaltowa. Pumptrack, który powstanie w Bełchatowie będzie drugim największym tego typu obiektem na terenie Polski. Pierwszy to nowosądecki kompleks rowerowy, który jest jednoczenie najwiekszym placem zabaw na skalę Unii Europejskiej.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Redakcja Twoja Telewizja Lokalna
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe