Fałszywy policjant

  • 13.04.2018, 11:37
  • Redakcja Twoja Telewizja Lokalna
Fałszywy policjant
Policja Bełchatowska zatrzymała 66-latka, który podając się za policjanta próbował wyłudzić 500 zł. Łodzianin zatrzymał kierowce do „kontroli drogowej”. Samochód fałszywego policjanta policja namierzyła na terenie powiatu bełchatowskiego. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

O nietypowej kontroli, powiadomił 34-letni mieszkaniec gminy Drużbice. 10 kwietnia został on zatrzymany w miejscowości Wdowin. Jechał ciągnikiem drogowym, a przed nim samochodem jechał peugeotem jego kolega. Został zatrzymany, przez mężczyznę, podającego się za policjanta kryminalnego, który zażądał dokumentów od pojazdów. Stwierdził on, że z uwagi na zły stan pojazdu musi wezwać lawetę z Łodzi, jeśli jednak zapłacą mu 500 zł może im „odpuścić”. Gdy zatrzymany 34-latek poprosił o wylegitymowanie się, rzekomy policjant zaczął się wahać, po czym powiedział, że tym razem im odpuszcza i mogą jechać dalej. Zgłaszający incydent opisał wygląd „policjanta” oraz białego fiata 500 na łódzkich rejestracjach, którym się poruszał. Policja zaczęła od ustalenia właściciela pojazdu. Okazało się, że pojazd dostał sprzedany i nieprzerejestrowany. Dzięki analizie, 12 kwietnia udało się namierzyć wóz w miejscowości Krzepczów w powiecie piotrkowskim. Fałszywym policjantem okazał się 66-letni łodzianin, któremu za oszustwa grozi do 8 lat więzienia.

Redakcja Twoja Telewizja Lokalna
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe