Przestępcze trio zatrzymane za oszustwo kredytowe

  • 27.04.2018, 13:14
  • Redakcja Twoja Telewizja Lokalna
Przestępcze trio zatrzymane za oszustwo kredytowe lodzka.policja.gov.pl
Piotrkowska policja zatrzymała 3 osoby podejrzane o oszustwo kredytowe. Dwie kobiety oraz mężczyzna usłyszeli zarzuty. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Na początku marca br. w biurze pośrednictwa kredytowego w Piotrkowie Trybunalskim mieszkanka tego miasta podpisała umowę kredytową. Nie byłoby to nic dziwnego, gdyby nie fakt, że prócz dokumentów opiekających na 40 tysięcy złotych, pracownica biura podłożyła kolejną umowę. Dodatkowy dokument nie był uzgodniony ani zaakceptowany przez klientkę, a kwota która tam widniała to ponad 30 tysięcy złotych. Ponieważ Piotrkowianka nie mogła zaciągnąć kredytu na tak wysoką kwotę, umowa na 40.000 złotych była umową partnerską zawartą ze znajomą właścicielki pośrednictwa, a duża część zaciągniętego zobowiązania miała trafić do rąk prowadzących biuro. 26-latka, która była nieuczciwą pracownicą biura, stwierdziła, że prowizja dla niej jest za mała, więc pojechała do domu klientki i zabrała jej 20 tysięcy złotych z kredytu. Oszukana kobieta poinformowała o sprawię policję. A zebrane dowody pozwoliły zatrzymać dwie kobiety w wieku 26 i 29 lat oraz ich 31-letniego znajomego. Cała trójka otrzymała zarzuty oszustwa, a 26-latka dodatkowo została oskarżona o kradzież. Za takie przestępstwo grozi do 8 lat więzienia, a za kradzież do 5 lat pozbawienia wolności. Przestępcze trio zostało objęte policyjnym dozorem.

Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Redakcja Twoja Telewizja Lokalna

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe