Wypadek motocyklistów

  • 28.05.2018, 13:18
  • Redakcja Twoja Telewizja Lokalna
Wypadek motocyklistów lodzka.policja.gov.pl
Sezon motocyklowy rozpoczął się w pełni. Niestety niektórych motocyklistów ponosi wyobraźnia, która może przynieść poważne konsekwencje. Policja apeluje o zachowaniu rozwagi i ostrożności wśród nie tylko motocyklistów, ale każdego uczestnika dróg.

W dniu 26 maja na drodze w rejonie taśmociągów w Żłobnicy doszło do kolejnego wypadku z udziałem motocyklistów. Policjanci ustalili, że kierujący motocyklami marki Kawasaki mijali się na łuku drogi jadąc z przeciwnych stron. Nieoficjalnie wiadomo, że chcieli sobie przybić „piątkę”. Niestety manewr nie udał się, jeden z kierowców nie zapanował nad maszyną, która zaczęła drgać. Zjechał on na przeciwny pas ruchu i doszło do zderzenia. Jeden motocykl spłonął drugi złamał się na pół. Na szczęście kierowcy doznali jedynie niewielkich obrażeń. Obaj zostali ukarani mandatem, sprawca kolizji – 26-latek mieszkaniec powiatu częstochowskiego za jej spowodowanie, a 36-letni Bełchatowianin za brak uprawnień do kierowania motocyklami. To miejsce,w którym często dochodzi do zdarzeń z udziałem motocyklistów, dlatego prowadzone są działania, które mają ograniczyć niebezpieczne manewry kierowców jednośladów, między innymi zmiany w oznakowaniu pionowym i poziomym.

Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Redakcja Twoja Telewizja Lokalna

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.
janek
janek 29.05.2018, 10:11
To nie w Żłobnicy tylko w Dębinie a nawet w Kamieniu znajdują się te zakręty. W Żłobnicy jest piękna prosta obwodnica ul. Milenijna.
polo
polo 28.05.2018, 21:25
Czy jeszcze nikt nie wpadł na pomysł żeby zainstalować tam kamery,postawić znak z ograniczeniem prędkości na wzór jak jest w Klukach .A skoro o tej drodze mowa to czy wydział komunikacji zmieni oznakowanie na skrzyżowaniu tej drogi z dr. Chabielice- Rogowiec żeby kierowcy nie wjeżdżali w barierki?

Pozostałe