Próba ucieczki pijanego kierowcy

  • 13.07.2018, 12:42
  • Redakcja Twoja Telewizja Lokalna
Próba ucieczki pijanego kierowcy zdjęcie poglądowe
36-letni bełchatowianin próbował uciec przed policjantami, jednak po pieszym pościgu udało się go zatrzymać. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

W nocy z 12 na 13 lipca, na ulicy Lecha i Marii Kaczyńskich w Bełchatowie patrol policyjne zwrócił uwagę na pojazd, którego kierowca nie ma zapiętych pasów bezpieczeństwa. Kiedy mundurowi zawrócili za autem, kierujący gwałtownie skręcił w boczną drogę i przyśpieszył. Na ulicy Bawełnianej zostawił samochód na parkingu w kierunku ulicy Piłsudskiego. Po pieszym pościgu udało się zatrzymać i obezwładnić 36-letniego bełchatowianina. Okazał się, że jest on pod wpływem alkoholu. Miał 1,3 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo samochód, którym się poruszał mężczyzna, został zakupiony w ubiegłym roku, a kierowca nie zgłosił tego aktu, to również jest wykroczenie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności, zatrzymanie prawo jazdy na okres 3 lat oraz wpłata 5.000 złotych na rzecz Funduszy Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC

 

 

Redakcja Twoja Telewizja Lokalna
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe