Tężnia już oddana do użytku

  • 10.09.2018, 15:47 (aktualizacja 10.09.2018 15:59)
  • Redakcja Twoja Telewizja Lokalna
Tężnia już oddana do użytku Miasto Bełchatów
Pierwsza bełchatowska tężnia solankowa, zlokalizowana w malowniczym parku na osiedlu Budowlanych, już służy mieszkańcom.

Drewniana konstrukcja ma 6 metrów wysokości i 8 metrów średnicy, a do budowy posłużyło suszone drewno świerkowe. Mieszkańcy chcący skorzystać z tężni mogą usiąść na zainstalowanych w pobliżu ławkach i tam cieszyć się dobrodziejstwami niepowtarzalnego mikroklimatu. Tężnia posiada też zadaszenie i oświetlenie.

Zasada jej działania jest bardzo prosta: solanka (woda z mikro- i makroelementami) pompowana jest przez specjalne urządzenia, pod wpływem których osadza się ona na gałązkach tarniny i odparowując, nasyca powietrze m.in. jodem, żelazem i magnezem.

Budowa tężni kosztowała miasto 150 tys. zł. Niewykluczone, że jeśli ta inicjatywa przypadnie mieszkańcom do gustu, w innych częściach miasta powstaną kolejne świerkowe konstrukcje.

 

Redakcja Twoja Telewizja Lokalna
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe