Gra miejska na uczczenie niepodległości

  • 12.09.2018, 12:39 (aktualizacja 12.09.2018 12:41)
  • Redakcja Twoja Telewizja Lokalna
Gra miejska na uczczenie niepodległości Miasto Bechatów
Już w tą niedzielę, 16 września, w naszym mieście odbędzie się gra miejska, organizowana przez Muzeum Regionalne. Inicjatywa ta wpisuje się w obchody Europejskich Dni Dziedzictwa.

W tym roku motywem przewodnim Europejskich Dni Dziedzictwa jest setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości i właśnie z tej okazji tegoroczne obchody odbywają się pod hasłem „Niepodległa dla wszystkich”. Podczas całego weekendu, w całej Polsce będzie miało miejsce wiele wydarzeń związanych z przywoływaniem pamięci o tych, którzy w walce o wolność ojczyzny oddali życie.

 

Jesteśmy przyzwyczajeni, że święta narodowe wymagają podniosłej atmosfery. Muzeum natomiast wychodzi z inicjatywą, która ma nam pokazać, że jubileusz odzyskania niepodległości powinien być dla nas też okazją do radosnego świętowania.

Podczas zabawy będzie można poznać wiele ciekawych historii związanych z naszym miastem, a także dowiedzieć się w jaki sposób Bełchatowianie angażowali się w walkę o wolność.

 

Osoby, które chcą wziąć udział w grze miejskiej, mogą zgłaszać się do Muzeum Regionalnego na pół godziny przed rozpoczęciem zabawy.

 

Redakcja Twoja Telewizja Lokalna

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe