Zmiana organizacji ruchu na os. Dolnośląskim i Binkowie

  • 22.11.2018, 14:40 (aktualizacja 27.11.2018 19:23)
  • Redakcja Twoja Telewizja Lokalna
Zmiana organizacji ruchu na os. Dolnośląskim i Binkowie Miasto Bełchatów
Od jutra po kilku ulicach tych osiedli nie pojedziemy "na pamięć".

Piątek 23 listopada to dzień, w którym zmianie ulegnie organizacja ruchu na kilku ulicach dwóch bełchatowskich osiedli. 

Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC

Zmiany na os. Dolnośląskim dotyczyć będą obszaru przy blokach 337-340: uliczka wzdłuż tych bloków stanie się jednokierunkowa, a ruch będzie się na niej odbywał w kierunku al. kard. S. Wyszyńskiego. Kierowcy wjeżdżający w osiedle właśnie od tej strony będą musieli skręcić w prawo, żeby wjechać w równoległą uliczkę (za blokiem nr 341), która również będzie jednokierunkowa, ale ruch na niej odbywał się będzie w stronę przeciwną. W związku z tym, ulice prostopadłe to tych jednokierunkowych (takie jak ul. Męczenników Katyńskich czy Curie-Skłodowskiej) będą oznakowane nakazem skrętu w prawo lub lewo. Wszystkie zmiany w tym rejonie ukazuje mapka zamieszczona na dole. Podobna organizacja ruchu występuje na osiedlu Olsztyńskim - na ul. Słonecznej i ulicach od niej odchodzących. Nowe zasady obowiązywać będą wstępnie do czerwca 2019 roku. Jeśli ten sposób organizacji się sprawdzi, będzie wprowadzony na stałe.

Zmiany na os. Binków obejmują zmianę pierwszeństwa na skrzyżowaniu ulic Węglowej i św. Barbary - ta druga stanie się w całości ulicą nadrzędną, a więc pierwszeństwa na "krzyżówce" nie będą miały już pojazdy jadące od strony Węglowej. Zmiana jest spowodowana notorycznym nierespektowaniem zasady pierwszeństwa przez kierowców jadących ulicą św. Barbary.

Zmiany w ruchu zostały dokonane na wniosek mieszkańców, którzy problemy z ruchem w tych okolicach zgłaszali do bełchatowskiego magistratu. Miasto po ustaleniach z osobami zamieszkującymi w pobliżu newralgicznych ulic, zdecydowało o wprowadzeniu niezbędnych zmian, które mają usprawnić ruch na osiedlach.

Redakcja Twoja Telewizja Lokalna

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe