Mikołajkowa akcja dla Krwiodawców!

  • 5.12.2018, 13:02 (aktualizacja 05.12.2018 14:22)
  • Redakcja Twoja Telewizja Lokalna
Mikołajkowa akcja dla Krwiodawców!
Bełchatowski Punkt Pobrań zachęca do oddania krwi właśnie 6 grudnia.

Krew jest niezastąpionym elementem m.in. leczenia operacyjnego. Zapotrzebowanie na nią nie maleje, a dawców wciąż brakuje. Ciągle trwają prace nad wynalezieniem pełnowartościowego, ale syntetycznego jej zamiennika – niestety jeszcze daleko jest do produkcji „sztucznej krwi” na szeroką skalę.

Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać

W Polsce krew oddaje co roku ponad 600 tys. osób, co stanowi ok. 2% ludzi, którzy mogliby to robić. Natomiast olbrzymia większość spośród dawców, są to dawcy wielokrotni. Znaczy to, iż z każdym kolejnym rokiem bardzo mała liczba osób, które nigdy wcześniej nie oddawały krwi, się na to decyduje.

6 grudnia - w Mikołajki - specjalną akcję dla Krwiodawców organizuje Punkt Pobrań w Bełchatowie (ul. Edwardów 3, budynek Bełchatowskiego Centrum Medycznego). Oprócz tradycyjnego zestawu, jaki otrzymuje dawca, będą też prezenty-niespodzianki dla każdego, kto tego dnia zdecyduje się odwiedzić punkt.

Punkt Pobrań 6 grudnia będzie czynny w godzinach 7:40-9:30 (jak w każdy czwartek).

 

Tego samego dnia w ZSP nr 3 (ul. Czapliniecka 96) również organizowana będzie akcja krwiodawstwa. Będzie można się tam też zarejestrować jako potencjalny dawca komórek macierzystych DKMS.

 

 

Godziny otwarcia Punktu Pobrań w pozostałe dni tygodnia:

Poniedziałek 8:00-11:00
Wtorek 8:00-11:00
Środa 8:00-11:00
Czwartek 7:40-09:30
Piątek 7:40-10:00

 

Redakcja Twoja Telewizja Lokalna
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe