Wiemy, jaki będzie dalszy los Ewy z pl. Narutowicza

  • 04.01.2019, 15:38
  • Redakcja Twoja Telewizja Lokalna
Wiemy, jaki będzie dalszy los Ewy z pl. Narutowicza
Postać, która zagościła w naszym mieście podczas II edycji Festiwalu Sztuki Jabłka bardzo spodobała się bełchatowianom.

Rajska Ewa - rzeźba z brązu autorstwa Jerzego Kędziory, niezwykle przypadła do gustu mieszkańcom naszego miasta.

Pojawiła się 20 września, przy okazji II edycji FSJ i zagościła na placu w ramach wypożyczenia. Bełchatowianie wypowiadali się o niej bardzo pochlebnie, ale nie było pewności czy rzeźba będzie mogła zostać na stałe. Sama prezydent, Mariola Czechowska, zapytana podczas festiwalu o przyszłość Ewy, mówiła, że decyzja w tej sprawie zostanie dopiero podjęta.

Teraz jest już pewne, że Ewę, która stała się już symbolem naszego miasta, dalej będzie można oglądać na pl. Narutowicza. Zakup rzeźby kosztował magistrat 49 tys. zł. Tym samym, Bełchatów zyskał na własność pracę wyjątkowego artysty, którego dzieła znane są na całym świecie, m.in. w Singapurze czy Miami.

 

 

Redakcja Twoja Telewizja Lokalna
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.
Mieszkanka
Mieszkanka 04.01.2019, 19:13
Super

Pozostałe