Nowy Plac Wolności

  • 09.01.2019, 13:57
  • Redakcja Twoja Telewizja Lokalna
Nowy Plac Wolności
Prace remontowe zostały już zakończone, a plac zostanie wkrótce otwarty dla mieszkańców.

Rewitalizowany teren został podzielony na trzy części: patriotyczną z postumentem Marszałka Józefa Piłsudskiego, kulturalną z fontanną otoczoną kamiennymi ławami, zadaszoną pergolą, miejscem na scenę plenerową czy kawiarnianymi ogródkami oraz plac zabaw dla najmłodszych nawiązujący tematycznie do mieszczącej się w pobliskim budynku szkoły muzycznej.

Prace obejmowały też wycinkę starych drzew oraz nowe nasadzenia. Na placu pojawiło m.in.: ponad 600 drzew i 1,5 tys. krzewów liściastych i 3 tys. roślin pnących, traw ozdobnych, roślin cebulkowych i bylin.

Jest to pierwszy etap projektu Rewitalizacji Śródmieścia, który obejmuje również remont miejskich kamienic oraz przebudowę budynku przy Placu Wolności 10, gdzie powstać ma Centrum Współpracy i Inicjatyw Społecznych.

 

 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Redakcja Twoja Telewizja Lokalna
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.
ghgh
ghgh 09.01.2019, 20:21
Nazwa :"plac" to chyba jednak spore przekłamanie , to jest raczej skwer.
Budowlaniec
Budowlaniec 09.01.2019, 17:33
Czy mam roxumiec, ze pac w tym momecie ma robione odbior i otrzyma pozwolenie ns uzytkowanie? Czyli odsloniecie pomnika odbywalo sie na placu budowy. Dlaczegi uczestniczacy w odslonieciu nie byli w kaskach?
Prawdziwy Belchatowianin
Prawdziwy Belchatowianin 09.01.2019, 16:13
Moze ty nie chciales nowego parku Moze ty chciales stary straszacy niby park Cale szczescie tylko ty My mieszkancy chcielismy zmiany i tak sie wlasnie stalo
Marian
Marian 09.01.2019, 15:37
Remont którego nikt nie chciał, wyrżnięte drzewa które wielu chciało zachować i pomnik za który koniec końców przymusowo zapłacili mieszkańcy, przy wcześniejszych obietnicach ze będzie on sfinansowany z datków. Nic tylko fanfary na cześć urzędu rodem z PRL.

Pozostałe