Likwidacja Straży Miejskiej? Piotr Wysocki: "To nie będzie takie proste"

  • 29.03.2019, 13:10
  • Redakcja Twoja Telewizja Lokalna
03292019_miasto_sesja_likwidacja_strazy_miejskiej.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Prezentacja raportu z działalności Straży Miejskiej za rok 2018 stała się okazją do ponownego poruszenia tematu likwidacji tej jednostki.

Ubiegły rok to 13 tys. interwencji Straży Miejskiej w naszym mieście, z czego 4 tys. to sprawy zgłoszone przez mieszkańców. Strażnicy wyjeżdżają w teren średnio prawie 40 razy dziennie. Utrzymanie jednostki to natomiast wydatek rzędu blisko 2,5 mln złotych rocznie.

Zdaniem radnego Koalicji Obywatelskiej, Marcina Rzepeckiego, pieniądze te mogłyby być wykorzystane dużo lepiej. Takie środki przekazane policji pokryłyby koszty zatrudnienia nowych dzielnicowych, stworzenia dodatkowych posterunków w skrajnych punktach miasta czy zorganizowania ponadnormatywnych patroli. Co stałoby się z dotychczasowymi strażnikami? Zdaniem radnego, mogliby zostać wcieleni w szeregi policji, co znacząco przyczyniłoby się do wzmocnienia ich pozycji zawodowej.

W opozycji do tego stanowiska pozostawał przewodniczący Rady Miejskiej, Piotr Wysocki. Zauważył on, że zatrudnianie nowych pracowników komendy ani tworzenie kolejnych posterunków nie leży w gestii RM, więc m.in. kwestia "przeniesienia" pracowników pomiędzy jednostkami mogłaby nie być tak prosta.

Radny postuluje rozpoczęcie merytorycznej dyskusji o likwidacji Straży Miejskiej, sugerując, że dobrym wyjściem byłoby zorganizowanie referendum, w którym mieszkańcy mogliby się w tej kwestii wypowiedzieć.

Redakcja Twoja Telewizja Lokalna
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe