Zmiany w budżecie obywatelskim

  • 01.04.2019, 16:56 (aktualizacja 25.04.2019, 11:09)
  • Redakcja Twoja Telewizja Lokalna
04012019_miasto_budzet_obywatelski_zmiany.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Tegoroczna edycja budżetu obywatelskiego będzie nieco inna od poprzednich. Wprowadzone zmiany uwzględniają uwagi mieszkańców, które napływały do urzędu miasta wraz z realizacją kolejnych jego edycji.

Jedną z najbardziej znaczących zmian jest zniesienie granicy wieku dla osób składających projekt oraz dla głosujących. Kolejną dużą modyfikacją jest wyłącznie placówek oświatowych z terenów, na których projekty mogą być realizowane – w związku z tym, inicjatywy takie jak wyposażenie szkół w szafki na podręczniki czy doposażenie pracowni i szkolnych placów zabaw nie będą wchodziły w grę. Ponadto, zmieni się też liczba projektów, na które będzie można oddać głos – do tej pory mogliśmy głosować na trzy inicjatywy z każdej z dwóch kategorii; teraz trzeba będzie wybrać po jednym. Ostatnią modyfikacją przewidzianą przez nowe przepisy jest regulacja kwestii wartości zgłaszanych projektów: nie będzie ona mogła przekroczyć 50 proc. kwoty przeznaczonej na realizację projektów z danej kategorii.

 

 

Redakcja Twoja Telewizja Lokalna
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe