Tężnia już czynna

  • 03.04.2019, 15:28 (aktualizacja 03.04.2019, 15:32)
  • Redakcja Twoja Telewizja Lokalna
04032019_miasto_teznia.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Od 1 kwietnia bełchatowianie mogą korzystać z tężni na os. Budowlanych. Drewniana konstrukcja jest zadaszona i oświetlona, można więc z niej korzystać bez względu na porę dnia i pogodę.

Bełchatowska tężnia czynna będzie przez cały sezon wiosenno-letni, a jeśli warunki pogodowe na to pozwolą, to nawet do jesieni. Chielibyśmy, by służyła mieszkańcom jak najdłużej - mówi Zbigniew Pożycki, dyrektor Wydziału Inżynierii i Ochrony Środowiska.

O dobrodziejstwach płynących z solankowej altanki mieszkańcy przekonali się już w tamtym roku, ponieważ od momentu oddania tężni do użytku wzbudza ona ogromne zainteresowanie. Miejsce to jest chętnie odwiedzane zarówno przez seniorów, jak i młodych ludzi.

Jak to działa? Drewniana konstrukcja, wysoka na 6 metrów i długa na 8 metrów, wyposażona jest w specjalną pompę, dzięki której solanka, czyli woda bogata m.in. w jod, żelazo i magnez, najpierw osadza się na suchych gałązkach tarniny, a następnie w naturalny sposób paruje. Dzięki temu każdy, kto odwiedzi solankową altanę, będzie mógł skorzystać z tego prozdrowotnego klimatu. Co ważne, tężnia działać będzie przez całą dobę, przez siedem dni w tygodniu – wyjaśniają miejscy urzędnicy.

Warto przypomnieć, że w tym roku miasto planuje budowę kolejnych trzech tężni, w ramach zwycięskiego projektu budżetu obywatelskiego z ubiegłego roku. Konstrukcje podobne do tej na os. Budowlanych staną przy ul Micoeńskiej na Binkowie, przy kompleksie sportowym na Przytorzu i w parku Jana Nowaka-Jeziorańskiego na os. Dolnośląskim.

Redakcja Twoja Telewizja Lokalna
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe