Mobilna wersja Karty Dużej Rodziny

  • 04.04.2019, 11:49 (aktualizacja 04.04.2019, 12:22)
  • Redakcja Twoja Telewizja Lokalna
Mobilna wersja Karty Dużej Rodziny
KDR w wydaniu elektronicznym mogą odebrać całkowicie za darmo wszyscy Ci, którzy złożyli wniosek o jej wydanie między 2014 a 2017 rokiem. Jedynym warunkiem jest to, że tradycyjna karta musi być aktualna. Ważna informacja dla osób, które wniosek o wydanie jednej z form KDR złożyły po 2017: opłata za wydanie drugiej wersji wynosi 9,21 zł.

Wniosek o przyznanie Karty Dużej Rodziny może złożyć każda rodzina 3+ w gminie odpowiadającej miejscu zamieszkania lub za pośrednictwem internetowej Platformy Informacyjno-Usługowej [email protected] (www.empatia.mrpips.gov.pl). Wszelkich informacji dotyczących składania wniosku udzielają pracownicy Zespołu ds. Pomocy Społecznej i Zdrowia bełchatowskiego magistratu pod nr tel. 44 733 51 59 - informuje Urząd Miasta.

W 2019 roku weszły w życie istotne zmiany dotyczące Karty Dużej Rodziny. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej poszerzyło uprawnienia do zniżek o rodziców, którzy wychowali co najmniej trójkę dzieci – bez względu na ich wiek w momencie składania wniosku.

KDR uprawnia do korzystania z wielu zniżek i dodatkowych udogodnień; zapewnia m.in. zniżki na przejazdy kolejowe, niższe opłaty paszportowe, możliwość tańszego skorzystania z oferty instytucji kultury, wykup wypoczynku w ośrodkach rekreacyjnych w niższej cenie czy po prostu codzienne tańsze zakupy.

W całej Polsce jest już ponad 2 mln użytkowników KDR. W Bełchatowie z Karty Dużej Rodziny korzysta obecnie 2390 osób, a liczba składanych wniosków cały czas rośnie. Tylko w styczniu 2019 roku wniosek złożyło 96 bełchatowian, podczas gdy w całym 2018 roku wpłynęły tylko 72 wnioski.

 

Redakcja Twoja Telewizja Lokalna
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe