Apteczka w samochodzie - nieobowiązkowa, ale przydatna

  • 05.04.2019, 12:46 (aktualizacja 05.04.2019, 13:05)
  • Redakcja Twoja Telewizja Lokalna
Apteczka w samochodzie - nieobowiązkowa, ale przydatna KWP Łódź
Polskie przepisy mówią, że apteczka na wyposażeniu pojazdu jest obowiązkowa jedynie w autobusach, taksówkach, ciężarówkach przewożących pasażerów i samochodach nauki jazdy. Jeśli natomiast chodzi o samochody prywatne - nie ma takiego wymogu, by tę apteczkę ze sobą wozić. Na drodze zdarzają się jednak sytuacje, w których apteczka jest niezbędna, ale nie mamy jej przy sobie.

O przydatności apteczki w każdym samochodzie przekonał się asp.sztab. Daniel Starczewski. 4 kwietnia 2019r o 7.10 policjant  jechał do pracy w Wydziale Ruchu Drogowego KWP w Łodzi. W Ozorkowie na ulicy Południowej zauważył rozbite po czołowym zderzeniu dwa samochody osobowe. Funkcjonariusz rozstawił trójkąty ostrzegawcze i zabezpieczył miejsce zdarzenia. Do wypadku musiało dojść chwilę wcześniej i jego uczestnicy dopiero dzwonili na numer alarmowy. Poszkodowana w wypadku kobieta miała obrażenia twarzy i nogi. Rana na nodze silnie krwawiła. Na całe szczęście policjant miał w swoim aucie apteczkę i wiedział jak z niej skorzystać. Sprawnie opatrzył ranną i monitorował jej stan do przyjazdu karetki pogotowia. - informuje KWP w Łodzi.

Warto wspomnieć, że prawo polskie nakłada obowiązek udzielenia pomocy rannym w wypadku komunikacyjnym i, co więcej - przewiduje kary za brak pomocy poszkodowanym. Jak jednak skutecznie pomóc, nie mając do dyspozycji podstawowych środków opatrunkowych? Właśnie dlatego warto mieć w samochodzie dobrze wyposażoną apteczkę, najlepiej zgodną z unijną normą DIN 13164. Ten wydatek rzędu 30 zł może niejednokrotnie uratować zdrowie i życie zarówno nasze, naszych pasażerów, jak i innych użytkowników dróg.

Redakcja Twoja Telewizja Lokalna
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe